Napisz do nas emkato@emkato.com.pl 62 741 13 50, kom. 604 46 08 92
images

Kocioł UKS

Prosta konstrukcja oraz sprawdzone działanie w wieloletniej eksploatacji gwarantują ich niezawodność przy niskich wymaganiach w zakresie spalania gorszych gatunków węgla, miału, węgla brunatnego, drewna, trocin, a jednocześnie zachowują sprawność cieplną.

Kotły UKS ,czyli uniwersalne kotły stalowe – nadmuchowe, w wersji niskiej, są gamą kotłów uniwersalnych, standardowo zaopatrzonych w dmuchawę i w mikroprocesorowy regulator temperatury. Za paleniskiem kotła znajdują się kanały konwekcyjne, które wspomagają odzyskiwanie ciepła.

UKS to kotły uniwersalne, w których wykorzystuje się do palenia np. węgiel kamienny, drewno lub miał węglowy. Są niezawodne i proste w obsłudze. Użytkowane są w domkach jednorodzinnych, obiektach publicznych takich jak np. urzędy, szkoły, hale produkcyjne itp.

Obsługa kotłów UKS polega na przygotowaniu paleniska z drewna, papieru i małej ilości węgla i rozpaleniu opału. Po zapaleniu się paliwa następuje regularne opadanie żaru, co skutkuje zapłonem niższych warstw. Istotną zaletą tej gamy kotłów jest duża komora paleniskowa, która daje możliwość załadowania dużej ilości opału zapewniającego wielogodzinne spalanie.

Główną różnicą między kotłami UKS a UKS-PG jest ich budowa. Kocioł UKS-PG ma kanały konwekcyjne nad paleniskiem, dlatego jest krótszy i wyższy. Kocioł UKS ma kanały umiejscowione za paleniskiem.