Napisz do nas emkato@emkato.com.pl 62 741 13 50, kom. 604 46 08 92
images

Kocioł UKS-P

Kotły typu UKS-P przystosowane są do spalania gorszych gatunków węgla kamiennego, brunatnego, drewna, trocin, miału. Ich zaletą jest duża sprawność przez zastosowanie pomocnych w procesie spalania mikroprocesora temperatury oraz wentylatora podmuchowego.

Kotły UKS-P, czyli uniwersalne kotły stalowe – nadmuchowe, są gamą kotłów uniwersalnych, standardowo zaopatrzonych w dmuchawę i w mikroprocesorowy regulator temperatury. Nad paleniskiem kotła znajdują się kanały konwekcyjne, które wspomagają odzyskiwanie ciepła.

UKS-PG to kotły uniwersalne, w których wykorzystuje się do palenia np. węgiel kamienny, drewno lub miał węglowy. Są niezawodne i proste w obsłudze. Użytkowane są w domkach jednorodzinnych, obiektach publicznych takich jak np. urzędy, szkoły, hale produkcyjne itp.

Obsługa kotłów UKS-P polega na przygotowaniu paleniska z drewna, papieru i małej ilości węgla i rozpaleniu opału. Po zapaleniu się paliwa następuje regularne opadanie żaru, co skutkuje zapłonem niższych warstw. Istotną zaletą tej gamy kotłów jest duża komora paleniskowa, która daje możliwość załadowania dużej ilości opału zapewniającego wielogodzinne spalanie.