Napisz do nas emkato@emkato.com.pl 62 741 13 50, kom. 604 46 08 92
images

Neptun GK

Kotły typu NEPTUN G są rodzajem kotłów, które pracują 24 godziny na dobę, bezobsługowo. Do palenia stosowany jest węgiel kamienny lub miał węglowy. Po rozpaleniu nie ma konieczności jego dalszej obsługi. Tego typu kotły działają automatycznie, ponieważ wyposażone są w regulator oraz dmuchawę. Efektywność kotła wynosi 85%..

Istotną zaletą kotłów NEPTUN G jest ich bardzo niska szkodliwość względem środowiska naturalnego. Wykorzystanie sterownika i dmuchawy, razem z górnym sposobem spalania i rozprzestrzenieniem się strumienia powietrza dzięki dyszom powietrznym sprawia, że powstające gazy w palenisku zostają w zupełności dopalone, ogień ma wtedy specyficzny niebieski kolor.

Wielopunktowa metoda wprowadzenia powietrza w strefę załadowanego paliwa maksymalizuje efektywność procesu spalania oraz skutkuje całkowitym wypaleniem użytego paliwa. Kotły te mogą być używane w nowoczesnych jak i również w tradycyjnych instalacjach grzewczych. Funkcjonować mogą w budynkach mieszkalnych, szkołach, pawilonach handlowych itp. Działają w układzie pompowym lub grawitacyjnym.

Istotną różnicą między kotłami NEPTUN i NEPTUN G jest ich struktura. NEPTUN G posiada wszystkie kanały konwekcyjne nad paleniskiem, natomiast NEPTUN posiada tylko jeden kanał bezpośrednio nad paleniskiem, a resztę za nim.